Poradnia prawna

Poradnia prawna

 mgr lic. Beata Welzel

 Adwokat Stały przy Sądzie Biskupim w Sosnowcu

 tel. 601 597 679

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

UWAGA:

 

Z powodu stanu epidemii poradnia prawna udziela porad za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Osoby zainteresowane uzyskaniem porady prawnej w sprawie stwierdzenia nieważności małżeństwa lub uzyskania dyspensy od małżeństwa niedopełnionego proszone są o wysłanie e-maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Po wypełnieniu specjalnie przygotowanej ankiety uzyskają Państwo informacje odnośnie do tego czy istnieją podstawy do wszczęcia procesu oraz wszelkie informacje odnośnie do czasu jego trwania, specyfiki i kosztów.

 

 

Z pomocy w poradni prawnej działającej przy Sądzie Biskupim w Sosnowcu mogą korzystać osoby:
- zainteresowane wszczęciem postępowania o stwierdzenie, że małżeństwo zostało zawarte nieważnie,
- zainteresowane rozwiązaniem małżeństwa ważnie zawartego, lecz niedopełnionego,
- szukające profesjonalnej pomocy w toku w/w postepowań.

 Osoby korzystające z pomocy poradni uzyskają bezpłatnie wszelkie potrzebne informacje i porady prawne, jak również odpłatnie profesjonalną pomoc w zakresie przygotowania pism procesowych, a także reprezentacji procesowej (pełnomocnictwo).

 

Godziny przyjęć: wtorek, piątek, sobota w godz. od 16.00 do 20.00.

Dzień i godzinę wizyty w poradni należy wcześniej ustalić telefonicznie: tel. 601 597 679 (czynny od wtorku do soboty w godz. od 16.00 do 20.00)

 

 


 Poradnia prawna jest nieczynna w dni ustawowo wolne od pracy oraz w następujące dni: Święto Ofiarowania Pańskiego (2 lutego), Popielec, Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota, wtorek po Wielkanocy, 2 maja, 2 listopada, 8 grudnia, 24 grudnia, 27 grudnia, 31 grudnia.